Профнастил заслужено здобув популярність в приватному і комерційному будівництві, так як відрізняється високою міцністю і легкістю монтажу. Це універсальний матеріал, який використовується для покрівлі, монтажу огорож, незнімних опалубок і т. Д. Завдяки ребрам жорсткості, він витримує значні навантаження, а велика кількість кольорів дозволяє підібрати покриття на будь-який смак.

Виробники пропонують кілька видів профнастилу в залежності від його призначення. Він відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але і технічними характеристиками.

Покрівельний профнастил

Як зрозуміло з назви, такий вид матеріалу використовується при монтажі даху. Оптимальною вважається висота хвилі профлиста від Т-20 до Т-115. Такий матеріал відрізняється достатньою жорсткістю, здатний витримувати навантаження, стійкий до впливу зовнішнього середовища.

Переваги покрівельного профнастилу:

 • довговічність і надійність;
 • невелика питома вага листа в розрахунку на 1 м²;
 • доступна вартість в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами;
 • простота монтажу;
 • привабливий зовнішній вигляд і велику кількість кольорів.

Такий тип профільованого листа широко застосовують для створення дахів, що витримують великі навантаження, а також для заміни старого покрівельного матеріалу. Він затребуваний при спорудженні декоративних будівель і житлових будинків.

Стіновий профнастил

Широко застосовується при спорудженні внутрішніх і зовнішніх стін, а також для їх обшивки. Як правило, відрізняється прямокутним або трапецієподібним профілем. Виробники пропонують оцинкований вид матеріалу і з полімерним покриттям.

Стіновий профнастил заслужив популярність, завдяки таким особливостям:

 • стійкість до корозії;
 • простота монтажу;
 • можливість створити стіни з невеликою вагою.

Використовуються вироби з висотою хвилі від Т-10 до Т-35. Стіновий профільований настил застосовується при створенні декоративних споруд, несучих елементів, для обшивки стін будівель з метою підвищення їх функціональних характеристик і поліпшення зовнішнього вигляду.

Несучий профнастил

Такий вид матеріалу використовується при монтажі елементів будівель, які будуть піддаватися великим навантаженням:

 • несучі зовнішні стіни;
 • необхідність створити міцну покрівлю, яка буде піддана вираженим навантажень внаслідок вітру дощу, снігу;
 • монтаж перекриттів;
 • міцні огорожі.

Його головна особливість - найбільша висота гофри в порівнянні з іншими видами профнастилу, а також додаткові конструктивні характеристики, що збільшують жорсткість.

Профнастил для паркану

Виробники пропонують окремий різновид матеріалу, яка ідеально підходить для огородження територій приватних будинків, комерційних будівель та ін. Часто на таких виробах кольорове захисне покриття наноситься з двох сторін, що забезпечує естетику як із зовнішнього, так і з внутрішнього боку.

Профнастил для паркану представлений в оригінальних кольорах під дерево, камінь та ін. Таким чином ви зможете підібрати матеріал для огорожі, який буде поєднуватися з екстер'єром будівлі і ландшафтом.

Оптимальна висота хвилі профнастилу для забору - від Т-7 до Т-20. Матеріал не вицвітає, стійкий до різних кліматичних умов, довговічний.

Вибираючи профнастил, обов'язково враховуйте, для яких цілей він буде використовуватися, щоб купити дійсно якісний матеріал.