Мансарда - саме незвичайне приміщення в будинку. Нерідко її використовують для збільшення житлоплощі. І це не дивно, адже тут можна зробити повноцінну кімнату для відпочинку, дитячу або спальню.

Сама по собі мансарда має неправильну геометрію і хоча б одне вікно, розташоване під нахилом. Тому господарям доводиться ретельно продумувати не тільки дизайн інтер'єру, але і вирішувати технічні питання, які зроблять кімнату комфортною.

Як підібрати штори для мансардного вікна?

Особливої ​​уваги потребує підбір штор для мансардного вікна. При їх покупці варто враховувати ряд важливих факторів:

 • кут нахилу;
 • наявність або відсутність відкидний рами;
 • форма і розмір віконного отвору;
 • служить мансардне вікно одночасно і дверним отвором;
 • велика пропускна здатність (вікна мансарди, завдяки похилому розташуванню, пропускають на 40% більше світла в порівнянні зі стандартними).

Матеріал повинен бути стійким до вигорання і досить щільним, щоб затримувати надлишок світла і тепла.

Моделі штор для мансардних вікон

Сучасний ринок пропонує широкий вибір штор для мансардних вікон. Серед покупців популярністю користуються вироби Roto, Fakro і Velux.

Продукція цих брендів відрізняється довговічністю і привабливим зовнішнім виглядом. Однак кожна модель має свої особливості, про які поговоримо далі.

штори для мансардних вікон

Штори для мансардних вікон Velux

Штори від виробника Velux виготовляються з льону, бавовни, поліефірного полотна, а бічні напрямні - з анодованого алюмінію. Інтенсивність проникнення світла залежить від обраного відтінку.

Velux пропонує кілька варіантів штор для мансардних вікон:

 1. Рулонні. Забезпечують відсутність відблисків і можуть фіксуватися в будь-якому положенні. Представлені в 15 відтінках.
 2. Римскі. З ними в кімнаті світло буде м'яким, полотно легко зняти і очистити або змінити на інше.
 3. Дуо. Варіант 2 в 1, який забезпечує м'яке світло днем, а також повне затемнення в будь-який час доби.
 4. Затемнюючі. Виробник пропонує 36 відтінків і 12 казкових сюжетів. Такі штори забезпечать повне затемнення кімнати в будь-який час доби.
 5. Приглушаючі світло. Забезпечують розсіювання світла і його приглушення, фіксуються в трьох положеннях гачками.
 6. Стандартні рулонні. Розсіюють світло і фіксуються в трьох положеннях за допомогою гачків, виробник пропонує 4 кольори.

Рулонні штори для мансарди Roto

Надійно захищають від світла, сторонніх очей і відмінно вписуються в будь-який інтер'єр. Виробник пропонує широкий вибір моделей в різних кольорах і декорах, а саме:

 1. Сонцезахисні штори Standard - це м'яке затінення, фіксація в трьох положеннях, ексклюзивні кольори і міцне полотно.
 2. Сонцезахисні Exclusiv 3 в 1. Представлені в яскравих відтінках, фіксуються в будь-якому положенні, приглушують світло.
 3. Затемнюючи штори ZRV. Забезпечують повну непрозорість приміщення і відсутність зазорів, мають опциональное електричне управління.

Всі штори Roto простоти в монтажі та догляді, тканини легко миються і не вигоряють.

Штори для мансарди Fakro

Вироби цього бренду відрізняються відмінними естетичними і функціональними властивостями. Щільне полотно дозволяє навіть в самий сонячний день створити в кімнаті повне затемнення.

Види штор Fakro:

 1. Складчатая штора. Має систему top-down, за допомогою якої можна регулювати положення як верхній, так і нижньої планки.
 2. Жалюзі AJP. Мають сучасний лаконічний дизайн, впишуться в будь-який інтер'єр. Складаються з алюмінієвих ламелей, що дозволяють регулювати рівень освітленості в приміщенні.
 3. Штора ARS. Робить світло в кімнаті більш м'яким, фіксується гачками в трьох положеннях, представлені такі штори в різних кольорах.
 4. ARF. Такі штори з одного боку мають сріблясте покриття, що зменшує потік світла в кімнату і забезпечує легке затемнення.
 5. ARF DreamWorks. Ідеальний варіант для дитячої кімнати. Полотна створені за мотивами казок, приглушують і пом'якшують світло.

Інші особливості рулонних штор Fakro:

 • присутність шару «термо-стоп», який зменшує проникнення світла і обмежує доступ тепла в приміщення;
 • можливість зафіксувати в будь-якому положенні;
 • полотно стійке до УФ-променів і не вигоряє;
 • є моделі дистанційного керування;
 • висока вологостійкість.

Всі моделі прості в монтажі та догляді. Тому при виборі рулонних штор для мансардних вікон враховуйте, якими критеріями вони повинні відповідати. Також підбирайте вироби відповідно до вашим інтер'єром.

Ви можете підібрати моделі, приглушающие світло, або ті, які забезпечують повне затемнення, а також варіанти, що обмежують проникнення тепла. Все це дозволить вам створити сприятливий мікроклімат і комфорт в приміщенні.