Сьогодні вікна в мансарді - це не тільки розкіш і затишок в домі, а й спосіб збільшити корисну житлову площу. Пристосувати під корисне приміщення можна будь-яке горище, при необхідній кількості повітря і сонячного світла. Для цього і потрібні мансардні вікна. Якщо правильно змонтувати вікно і забезпечити гідроізоляцію, дах не постраждає. А в будинку з'явиться ще одна простора і затишна кімната. Але монтаж вікон в мансарді - це досить великий обсяг роботи і технічно складна конструкція. Тому найкраще в цьому питанні довіритися професіоналам.

Як підготуватися?

Для початку потрібно визначити найбільш оптимальне розміщення віконних конструкцій та площу їх засклення, потім тип вікон, їх характеристики. Також необхідно пам'ятати про такий важливий момент, як гідроізоляція покрівельного покриття. Саме вона забезпечує захист приміщення від попадання вологи і дозволить створити в приміщенні необхідний комфорт.

Які мансардні вікна краще вибрати

Найбільш ефективним рішенням будуть похилі моделі. Встановлені на схилі даху, вони пропускають набагато більше світла, ніж фронтальні. Але якщо вирішено встановити вікно на північний схил даху, краще зупинитися на вертикальній конструкції.

Монтаж вікон

Необхідно передбачити кожен крок при проведенні монтажу. Порядок роботи та всі необхідні заходи. Потрібно врахувати, що ширина вікна залежить від кроку крокв, це означає, що планувати установку мансардних вікон найкраще на етапі проектування будинку. Якщо монтувати вікна в уже готовий дах, як мінімум доведеться або встановлювати вузькі вікна (крок крокв на даху зазвичай 60 см.), або прибирати одну з крокв, потім зміцнювати конструкцію.

Як визначити площу скління

Площа, що підлягає склінню в мансардному приміщенні розраховується від площі самого приміщення, а також розміщення склопакета. В основному площа скління проводиться з розрахунку 1 м скління на 10 м площі приміщення. Чим вище розміщено вікно, тим краще воно пропускає світло. Найкраще, якщо нижня рама вікна буде на рівні не менше ніж 1 метр від підлоги. Але й не надто високо. Так, щоб до нього можна було дотягнутися та відкрити. Як мінімум, щоб провітрити і як максимум, щоб врятуватися від пожежі. При установці вікон з пластика необхідно враховувати їх стійкість до ультрафіолетових променів, а стекол - до механічних пошкоджень.

Як облаштувати систему водовідведення?

При виконанні монтажу вікон на мансардному поверсі обов'язкова установка водовідведення. Віно захищає приміщення від дощу і снігу, і прикріплюється до основи даху, під покрівлею. В основному для установки використовуються жолоби з металу, які встановлюються під певним кутом в 3-5 градусів по відношенню до віконного отвору, так вода не буде литися на скло.

Як встановити віконний оклад

Одним з важливих моментів в монтажі є прикріплення ізоляційного окладу на зовнішню сторону отвору. Це забезпечить надійну герметизацію віконної конструкції в цілому. Необхідно відзначити, що встановлюють оклад тільки після покриття даху покрівельним матеріалом.

Висновок

При проведенні монтажу вікон в мансарді будинку головне чітко виконувати кожен етап. При затягуванні робіт випадкові атмосферні опади можуть звести нанівець всі старання. Зате при вдалому завершенні облаштований світлий мансардний поверх буде радувати своїх господарів своїм особливим затишком і комфортом.