Металочерепиця набула широкого поширення в приватному будівництві. Популярність матеріалу легко з'ясовна - привабливий зовнішній вигляд і доступність вирішують проблему з покриттям даху швидко і з мінімальними витратами. Але, як і всякий будівельний матеріал, він має свої переваги і недоліки.

Переваги металочерепиці

Металочерепиця замінила дорогу натуральну черепицю і ненадійний шифер. Вона привертає оптимальним співвідношенням ціни і якості. До того ж матеріал має кілька вагомих переваг, з якими неможливо посперечатися:

  1. Легкість. Вага листа - до 6 кг на 1 м², тонкий профіль може важити 3 кг на 1 м².
  2. Довговічність. Металочерепиця середньої товщини з якісним прикриттям прослужить не менше 50 років. Дешевша черепиця не так довговічна, але все ж гарантовано простоїть 20–30 років.
  3. Стійкість до температур. Металочерепиця витримає і 50-градусний мороз, і спеку до 70°C.
  4. Простота монтажу. Листи кріпляться саморізами і відразу покривають велику робочу поверхню.
  5. Різноманітність дизайну. Покупець може вибрати покрівлю на будь-який смак з урахуванням кольору, висоти і кроку хвилі, глянцевого або матового покриття.

Недоліки металочерепиці

Основна проблема при роботі з листовим металом - трудомісткість монтажу на дахах складної конфігурації. В цьому відношенні м'яка покрівля краще, адже вона приймає будь-які форми. Якщо ж мова йде про простий геометрії і мінімумі переходів, краще металочерепиці годі й шукати.

До інших мінусів матеріалу відносять:

  • низьке шумопоглинання - якщо важлива тиша в будинку, без додаткової шумоізоляції не обійтися;
  • крихкість покриття - його легко подряпати або пошкодити під час монтажу або під час транспортування;
  • необхідність покупки добірних елементів - одних листів недостатньо, щоб покрити дах - окремо купуються планки, ущільнювачі та інші елементи, які потрібно відразу включити у вартість;
  • вразливість до навантажень - ходити по такому покриттю небажано, що викликає проблеми з установкою антени, чищенням димоходу і іншими роботами;
  • велика кількість відходів - підгонка листів вимагає обрізки, тому деяка частина матеріалу йде на викид.

В ході різання утворюються незахищені краю, які схильні до корозії. Ця проблема легко усунена, якщо обробити зріз фарбою. Бажано наносити її пензлем, а не з балончика для більшої точності і оптимальної товщини шару.

Багатьох проблем з матеріалом можна уникнути, якщо не допускати помилок при монтажі та експлуатації.