Покрівельники із задоволенням працюють з профнастилом, адже він простий в монтажі. Покупці також часто зупиняють свій вибір на цьому матеріалі, так як він довговічний і практичний, зберігає міцність і естетичний зовнішній вигляд протягом багатьох років. І до того ж не вимагає спеціального догляду.

Дахи з профнастилу підходять як для житлових приватних будинків, так і для господарських будівель, гаражів. Якщо ви хочете купити саме цей матеріал для покрівлі, ознайомтеся з критеріями вибору.

На що звернути увагу перед покупкою?

Вибираючи профільований настил для покрівлі, враховуйте кілька важливих нюансів, щоб зробити дійсно міцну і довговічну покрівлю:

  1. Товщина листа. Виробники пропонують матеріали з показником 0,4-1 мм. Для господарських будівель на ділянці досить профнастилу товщиною 0,4-0,5 мм, для житлового будинку - від 0,5 мм і більше. Пам'ятайте: чим вище показник, тим міцніше буде дах.
  2. Геометрія хвилі. Не забувайте, що цей покрівельний матеріал укладається внахлест, тому обов'язково враховуйте габарити даху.
  3. Краї. Повинні бути рівними і без зазубрин, інакше з часом саме тут утворюється іржа.
  4. Зовнішній вигляд. Профнастил не повинен мати плям, вм'ятин або подряпин. Пошкодження захисного шару може привести до погіршення експлуатаційних властивостей, тому обов'язково вибирайте матеріал без яких-небудь дефектів.
  5. Вартість. Профільований лист в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами коштує недорого. Однак, чим товще і надійніше матеріал, тим вище буде ціна, а значить і прослужить він вам довше. Тому не варто економити на шкоду якості. Занадто дешевий матеріал краще не купувати, так як він може мати низькі експлуатаційні властивості, або хоча б попросіть у продавця сертифікати від виробника товару.

Після покупки профнастилу важливо забезпечити його доставку на будівельний ділянку. І до цього завдання також треба підійти відповідально, адже пошкодження матеріалу може позначитися на його терміні служби. Якщо не впевнені, що зможете транспортувати його акуратно самостійно, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Дах з профнастилу - це практично, довговічно і надійно. Матеріал досить довго не піддається корозії і впливу вологи, не вигорає і не вимагає фарбування, а велика кількість кольорів дозволяє вибрати відтінок матеріалу на будь-який смак.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам підібрати якісний профнастил для покрівлі та створити міцну покрівлю, яка прослужить вам не один десяток років.